Wśród wielu alternatywnych metod ogrzewania

Wśród wielu alternatywnych metod ogrzewania dostępne są również tak zwane promienniki podczerwieni. Przedstawiane są jako ekologiczne, zdrowe i wygodne. Jak jest naprawdę i jakie są największe zalety takich urządzeń?

Bezpieczeństwo i zdrowie

Promienniki ciepła reklamowane są jako bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz dla użytkowników. Czy jest tak naprawdę? Warto zauważyć, że podczerwień jest szeroko stosowana w medycynie, grzejniki na podczerwień promieniowania znajdowały zastosowanie do ogrzewania saun, a także są popularnym rozwiązaniem w gabinetach i salonach SPA. Okazuje się, że podczerwień nie tylko nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale także może pozytywnie wpływać na organizm. Oczywiście zaletą ogrzewania elektrycznego jest brak produkcji niebezpiecznych substancji. Jest ono również dużo bardziej czyste. Wystarczy pomyśleć o wszystkich zanieczyszczeniach jakie produkuje w domu wykorzystywanie węgla jako opału.

Czy promienniki są wygodne?

Wygoda użytkowania to bez wątpienia jedna z największych zalet promienników. Urządzeniami można sterować przy pomocy pilota, są one również wyposażone w termostat. Dzięki takim rozwiązaniom, zapewnienie komfortowej temperatury w pomieszczeniach staje się dużo łatwiejsze. Co ciekawe promienniki nie nagrzewają powietrza. W związku z tym jeśli w zimie chcemy wywietrzyć cały dom, nie stracimy w ten sposób dużo energii. Nie będziemy również potrzebowali dużo czasu, żeby znowu ogrzać pomieszczenia do przyjemnej temperatury i przywrócić komfort.