Jednym z czynników, który zniechęca inwestorów do wybrania paneli infrared

Jednym z czynników, który zniechęca inwestorów do wybrania paneli infrared, jest ich stosunkowo wysoka cena. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne aspekty takiej metody ogrzewania, które będą wpływać na obniżenie jej kosztów.

Ile kosztują panele na podczerwień?

Jak to zwykle bywa o cenie takich urządzeń decyduje przede wszystkim ich jakość, a także moc. Kosz zakupu paneli będzie więc zależał przede wszystkim od tego jak dużą powierzchnię chcemy ogrzać. W przypadku małych pokoi jest to wydatek co najmniej tysiąca złotych, a przy większych pomieszczeniach ta cena jeszcze dodatkowo rośnie. Największym wydatkiem będzie zakup modeli wyróżniających się atrakcyjnym wyglądem, np. w formie luster, obrazów i indywidualnych grafik. Najniższe są ceny standardowych paneli w kolorze białym.

Tani montaż i eksploatacja

Chociaż panele na podczerwień mogą zniechęcać cenami, warto pamiętać, że takie rozwiązanie pozwala na oszczędności pod innymi względami. Przede wszystkim montaż tego typu paneli jest znacznie tańszy i łatwiejszy niż ma to miejsce w przypadku bardziej tradycyjnych rozwiązań. W celu zamontowania paneli na ścianie w zasadzie potrzebna będzie jedynie pomoc elektryka. Do produkcji ciepła wystarczy standardowa instalacja elektryczna o odpowiedniej mocy. Nie jest konieczny montaż pieca, rur, a także wygospodarowanie kotłowni. Dodatkowo nowoczesne panele charakteryzują się wyjątkowo dużą trwałością oraz bezawaryjną pracą, a także nie wymagają przeglądów, co oczywiście przekłada się na niskie koszty eksploatacji.